Biznes

Kto do mnie dzwonił

Kto do mnie dzwonił

Jeśli nasz telefon dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, czasami nie wiemy, czy powinniśmy to na pewno uczynić, bo nieznany nam jest numer telefonu, jaki pokazuje się na urządzeniu. Najczęściej pragniemy poznać właściciela nieznanego numeru, dlatego sięgamy po komórkę, a wówczas rozmowa często zostaje przerwana. Da się jednak w inaczej poznać dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobić?

Po pierwsze, zrezygnujmy z przeglądania książek z numerami, gdyż te pisma już od lat nie spełniają swoich zadań. Lepiej zrobimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni znajdziemy dziś specjalne portale wirtualne, które interesują się jedynie numerami telefonów – odkrywają je, określają i zaznaczają, do kogo one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na taką stronę, a potem wpiszmy do odpowiedniej komórki numer, jaki ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą dane odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu portale są aktualizowane nie jedynie przez swoich twórców, bo także przez normalnych ludzi. Oni komentują numery, piszą, do jakiej osoby one należą i ustalają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy publikować komentarze o różnorodnych właścicielach numerów, aby w pewnym sensie pomóc innym ludziom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go przez internet. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto jest właścicielem takiego numeru, dlatego powinniśmy jedynie wziąć informacje z tych witryn. Czyńmy tak zawsze, jeśli będziemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odbierać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.