Życie i styl

Jak zwiększyć efektywność naszego organizmu na czas treningu?

Jak zwiększyć efektywność naszego organizmu na czas treningu?

Suplementy przedtreningowe

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie wydajności organizmu podczas treningu jest zażycie suplementu przedtreningowego. Przedtreningówki to każdy suplement, który przyjmujesz przed treningiem, aby dodać sobie dodatkowego zastrzyku energii i koncentracji. Pomaga on w maksymalnym wykorzystaniu treningu, dzięki czemu można uzyskać pożądane rezultaty. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów przedtreningówek, ale oto kilka najpopularniejszych z nich:

Tabletki kofeinowe

Są one świetnym rozwiązaniem na szybki zastrzyk energii przed treningiem lub dla osób, które nie lubią kawy tak bardzo jak inni. Można je kupić wszędzie, od sklepów spożywczych po stacje benzynowe, w bardzo przystępnych cenach! Minusem jest to, że kofeina może powodować efekty uboczne, takie jak trema, zgaga i niepokój, jeśli jest przyjmowana w zbyt dużych dawkach.

Suplementy z tlenkiem azotu

Produkty te można znaleźć w każdym sklepie z witaminami lub w sklepach internetowych i zazwyczaj są one dość tanie w porównaniu z innymi rodzajami suplementów. Suplementy z tlenkiem azotu pomagają otworzyć naczynia krwionośne, dzięki czemu do mięśni dociera więcej tlenu podczas treningu, co pozwala im pracować ciężej i nie męczyć się tak szybko.