Hobby

Weekend w Katowicach — trzy ciekawe pomysły dla fanów kultury

Weekend w Katowicach — trzy ciekawe pomysły dla fanów kultury

Rozważasz krótki wypad do Katowic, ale nie chcesz ograniczać się do zwiedzania? A może mieszkasz w tym mieście i szukasz pomysłu na weekendową rozrywkę? Jeśli należysz do grona fanów m.in. teatru i muzyki, to na pewno nie będziesz się nudzić. Sprawdź, jakie atrakcje czekają w Katowicach na miłośników wydarzeń kulturalnych.

Koncert

Katowice słyną z wielu doskonałych miejsc do organizowania koncertów. W słynnym Spodku, Międzynarodowym Centrum Kongresowym i wielu innych miejscach praktycznie w każdy weekend można liczyć na solidną dawkę muzycznej rozrywki. Wysokiej jakości koncerty Katowice organizują nie tylko dla fanów popu, ale też dla miłośników m.in. muzyki poważnej i rockowej. Na dodatek często można liczyć na naprawdę atrakcyjne ceny biletów.

Spektakl

W kilku miejscach Katowic można wybrać się również na spektakle teatralne. Stolica województwa śląskiego często gości aktorów grających w sztukach, które w całej Polsce cieszą się ogromną popularnością. Na wiele takich wydarzeń można kupić bilety online za pośrednictwem portalu biletyna.pl. W Katowicach możliwe jest też obejrzenie bezpłatnych spektakli wystawianych przez młodych artystów, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na deskach teatrów.

Kabaret

Fani kabaretów nie muszą wyjeżdżać z Katowic, żeby móc zobaczyć na żywo występy ulubionych grup. Znani artyści niemal zawsze umieszczają to miasto w swoich harmonogramach. Niektóre spektakle kabaretowe można obejrzeć nawet w słynnym Spodku. Ponadto niekiedy dla odmiany można wybrać się na stand up w Katowicach, które są często odwiedzane przez gwiazdy tej branży.