Lifestyle

Kiedy warto zastosować peeling do twarzy?

Kiedy warto zastosować peeling do twarzy?

Właściwa pielęgnacja twarzy zaczyna się od jej dobrego oczyszczania. Aby tego dokonać, należy koniecznie postępować zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami oczyszczania: zawsze usuwać makijaż i pozostałości innych kosmetyków na noc, oczyszczać twarz z sebum czy codziennego kurzu, a także odblokowywać pory i usuwać martwy naskórek.

Jak usunąć martwy naskórek z twarzy?

Usuwanie martwego naskórka pozwala na odblokowanie cery i sprawia, że jest ona pobudzona do wytwarzania nowych warstw. To sposób na dogłębne pozbycie się zabrudzeń i starych, niepotrzebnych już, zrogowaciałych czy suchych skórek. Właśnie w tym celu warto sięgnąć po peeling ze strony https://drogeriapigment.pl/, który delikatnie oderwie stary naskórek i pomoże mu się szybko złuszczyć.

Peeling dla rozświetlenia twarzy

Pozbywając się starego naskórka, możemy natychmiastowo rozświetlić twarz i sprawić, że ze zmęczonej zmieni się w bardziej promienną i odświeżoną. Wszystko dlatego, że stary naskórek wpływa na jej wygląd i często jest przyczyną przebarwień czy różnych innych, lekkich zmian. Blokuje także dostęp skóry do powietrza czy stosowanych kremów, co przekłada się na jej przedwczesne starzenie.

Delikatny masaż

Oprócz wszystkich wymienionych wyżej zalet peeling przynosi nam jeszcze jedną korzyść. Staje się bowiem sposobem na wykonanie masażu, który pobudza mikrokrążenie i przyspiesza dostarczanie składników odżywczych i tlenu do komórek skóry. W ten sposób jest ona lepiej nawilżona, odżywiona i miękka, a także bardziej jędrna i elastyczna.